جمعه, 20 آذر 1394 ساعت 00:07

دو کلمه حرف حساب در نقد جریان مدعی یمانی ( نامه ای به برادران و خواهرانم )

سلام بر خوانندگان گرامی و دوستان عزیز و برادران شیعه من که فریب ادعاهای فردی به نام احمد الحسن را خورده اند 

می خواهم سخنی با شما گویم سخنی از سر صدق و دوستی سخنی تحت عنوان دو کلمه حرف حساب فقط یک لازمه دازد و آنهم کنار گذاشتن تعصب و نگاهی به اطرافمان از سر شعور مهدوی نه از روی شور مهدوی 

برادر و خواهر عزیزم در این وانفسای پیدایش مدعیان می خواهم توجه شما را به چند نکته جلب کنم 

الف – تمام احادیث و روایاتی که جریان یمانی ( منتسب به سید احمد الحسن ) مطرح می کنند برای دعوت مردم به سوی این شخص است و نه دعوت به خدا و یا حتی دعوت به سوی امام مهدی (عج) .
اینان در واقع تمام تلاش خود را برای جلب مریدهای بیشتر برای این فرد می کنند . این فرد اگر همان یمانی مذکور در روایات است قطعا نباید مردم را به سوی خود دعوت کند چرا که یمانی مذکور در روایات تنها سربازی برای مهدی (ع) است نه کسی که به دنبال استقلال پرچم خویش و ساختن کلاهی از نمد ایمان مردم است . این رفتارها بیشتر شبیه رفتارکسانی است که در طول تاریخ فرقه های جدید را بنا نهادند و موجب تفرقه و زحمات بیشتر برای مومنان شدند و نه شبیه یاران مهدی علیه السلام.

ب – اینها در ابتدا می گفتند فرد مدعی با آیت الله العظمی سیستانی مناظره ای داشته است لیکن تا این ساعت :
اولا : هیچ سندی در این مورد ارائه نداده اند و این کلام فقط در حد یک ادعا باقی مانده است .
ثانیا : باید دید در این مناظره بی سند چه مطالبی مطرح شده است و نظر مرجع معظم در مورد این ادعا چه بوده است ؟
ثالثا : این آقایان که عملا آن مرجع بزرگوار و سایر علمای شیعه را به باد فحش و تهمت می گیرند چرا به مناظره بی سندشان با ایشان استناد می کنند ؟
رابعا : اگر چنین مناظره ای صورت گرفته است ، چرا هرگز آیت الله سیستانی این دیدار را تایید و یا حتی به آن اشاره ای نکرده است ؟ ( آیا علت این نبوده که مرجع بزرگوار حتی نخواسته با رد این ادعا ، موجبات تبلیغ برای آن مدعی را ایجاد کند ؟) 

بعد که دروغ آنها آشکار گردید همه چیز را از اساس انکار نمودند . 

ج- اگر فرد مورد نظر اینان همان یمانی معروف است چرا این آقایان حتی با پیشنهاد پرداخت پول ( سند موجود است ) به دنبال جمع کردن مرید برای او هستند ؟ ( آیا خود این عمل موجب نمی شود تا بیشتر باور کنیم او تنها یک مدعی کذب و به دنبال اجرایی کردن آموزه های زندان امریکایی ابوغریب برای تفرقه هرچه بیشتر بین مسلمانان ، آن هم با سوء استفاده از عقاید پاک آخرالزمانی اهل تشیع است ؟)

د- این چگونه خروجی برای یمانی است که اینقدر بی سر و صدا و از خانه ای پنهانی است ؟ توجه داشته باشیم که اینان مدعی ظهور آن فرد هستند حال آنکه ما در روایات فقط عبارت خروج را داریم و تعریف این دو با یکدیگر کاملا متفاوت است .

ر- چرا در مناظره ای که با برخی اساتید تالار پاسخگویی قم در مسنجر بیلوکس داشتند ( فایل های آن موجود است ) در نهایت متوسل به فحش و بد بیراه به علمای اسلام و مراجع شدند ؟ حال آنکه یمانی واقعی از چنین رفتارهایی مبرا است و او زبان مهدی (ع) در زمان پیش از ظهور است .او قرار است با منطق و دلیل ، نزدیکی ظهور را نوید دهد نه از روی استیصال به فحش و ناسزا متوسل شود حال آنکه طرف متناظر با کمال احترام با آنها سخن می گفت و سئوال مطرح می کرد ( و البته فایل های صوتی این مناظرات که بیش از شش ساعت می باشد موجود است و در حال آپلود شدن بر روی سایتها است ).

م- این فرد اگر همان یمانی مذکور در روایات است در واقع قرار است موجبات اتحاد مسلمانان را فراهم آورد ، حال آنکه این فرد با برداشتن گامهای نخستین در مسیر فرقه سازی در حال ایجاد تفرقه هرچه بیشتر است که در نهایت موجب تنش و شاید حتی خون و خونریزی میان مومنان گردد. این رفتار ، رفتار یمانی مورد نظر روایات ، که از یاران اصلی مهدی (ع) است نیست .

ن- اینان مدعی هستند که پرچم و ... حضرت رسول الله را در اختیار دارند . چنین ادعایی اگر قرار است در گوشه منزل فرد باشد از هر کسی ساخته است .اگر این اسناد در اختیار او است چرا آنها را عیان نمی کنند ؟

و- به نظر می رسد اینان هم مانند ماسلف های پیش با سوء استفاده از اعتقادات مردم و روایات موجود در کتب اسلامی بنا بر آن دارند تا ابتدا مدعی یمانی بودن ، سپس مهدی بودن و در نهایت ادعای الوهیت و خدایی شوند . جا دارد مومنان در یک چاه بیش از این همه مرتبه ای که در آن افتادند ، نیافتند و از هم اکنون جلوی این خدای قلابی را بگیرند .
ی- سند بسیاری از روایاتی که آنان مطرح می کنند خود محل اشکال است .

نکته نهایی :

در زمانه ای که ما در آن زندگی می کنیم ظاهرا قرار است هر کسی که قصد تقویت شهرت،قدرت و ثروت خویش را دارد از نردبام نشانه های آخر الزمانی بالا رود . از آنسو فایل های مولتی مدیایی مانند " ظهور بسیار نزدیک است " و از سوی دیگر ادعای اینگونه اتیکت هایی که با هیچ چسبی بر یقه مدعیانش نمی چسبد .

در این میانه خوشا به حال مومنانی که ایمان خود را در گنجینه محفوظی قرار داده تا انشاالله از این آفات روزافزون مصون بمانند . مسیر انجام این دستور هم از قبل در حدیثی منسوب به حضرت رسول اکرم صل الله و علیه و آله و سلم آمده است و صلاح آن است که این دستور را نصب العین خویش قرار داده ، از افتادن به دام های مدعیان محفوظ بمانیم :

"زمانی که فتنه ها چون پاره های شب تاریک بر شما هجوم آوردند به قران پناه ببرید" .

نظرات  

پاسخ + +1 --
مهدی موسوی 1395/04/20 - 12:37
باسلام خدمت تمام منتظران واقعی امام عصر عج
کسیکه به رسالتی انتخاب میشود ...مثل مختار مرد عمل است نه ادعا ...یمانی هم قیام میکند علنا نه توی بیغوله ای در بصره .....درتمامی روایات خروج یمانی در ماه رجب سال ظهور امده ولی این اقا سال 78 ادعای یمانی بودن کرد وسال 81 علنی شروع به یار جمع کردن نمود والان حدود 14سال گذشته ...بازهمبی شرمانه به کار خود ادامه میدهد ...براستی از کجا ساپورت میشوند ...اقای احمدالحسن برو این دام بر مرغ دگرنه ....همون احمقایی تورو حمایت میکنن ...شیعه مرتضی علی بانور قران واهل بیت راهشو دنبال میکنه ...وجان با ارزششوبرای هر ناکسی هدر نمیده
واسلام علی من اتبع الهدی
پاسخ + -1 --
ناشناس 1395/06/04 - 23:20
این بنده ضعیف از شما مسئولین و طراحان سایت تقاضا دارم که جوابی کوبنده به این فرقه ضاله بدهند چرا که متاسفانه پاسخی محکم از اهل تشیع به این افراد داده نشده.
پاسخ + +4 --
علی 1395/06/20 - 11:45
احمدالحسن از دیدار های مکرر با حضرت حجت عج در خواب و بیداری گفته است در حالی که ما از حضرت صاحب الزمان عج نامه ای داریم که ایشان در یکی از توقیعاتشان فرمودند :
هر کس پیش از خروج سفیانی و صیحه آسمانی ادعایی کرد پس کذاب هست

حضرت حجت عج چنین روزهایی را می دیدند که مدعیان دروغگویی پیدا میشوند که چنین مطلبی را فرمودند

الاحتجاج جلد2 ص474 – بحارالانوار جلد5 ص361 – غیبة طوسی ص395
پاسخ + +4 --
هانیه .. 1396/04/04 - 02:46
باید کانال هایی ومباحث وجوابهای کافی در اختیار مردم بذارید برای رد این مدعی کاذب والا افراد مذهبی رو جذب میکنند.....اونها کانال تحدی زدن وعلما رو در صفحات مجازی دعوت به مناظره کردن

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید