شنبه, 08 اسفند 1394 ساعت 09:39

یک دلیل قاطع بر رد ادعای احمد الحسن بر یمانی بودن

سید احمد الحسن شجره نامه خود را چنین معرفی می نماید :

سید احمد فرزند اسماعیل فرزند صالح فرزند حسین فرزند سلمان فرزند محمد فرزند حسن فرزند علی فرزند محمد فرزند علی فرزند موسی فرزند جعفر فرزند محمد فرزند علی فرزند حسین فرزند علی فرزند ابیطالب می باشد.

پاسخ:

احمد الحسن خود را یمانی و فرزند امام زمان معرفی کرده است و شجره ای برای خود ساخته است که در مطلب بالا گذشت.

اکنون به بررسی این شجره و ادعای او خواهیم پرداخت .

ابتدا یک حدیث بسیار مهم . با اینکه این حدیث بسیار کوتاه و ساده است اما بسیار مهم است .

امام صادق علیه السلام در باب معرفی یمانی می فرمایند :

خروجُ رجلٍ من وُلد عَمّی زیدٍ بالیمن

مردی از فرزند عمویم زید ، در یمن قیام می کند.(1)

از این روایات به این مطلب می رسیم که یمانی ، از نوادگان زید بن علی بن الحسین علیه السلام است.

خب حال به بررسی شجره زید می پردازیم:

حضرت امام سجاد علیه السلام همسران متعددی داشت که بیشتر آنها «ام ولد» (کنیز) بودند. یکی از همسران امام، حضرت فاطمه، ام عبدالله، دختر امام حسن علیه السلام بود که ثمره ازدواج امام با او حضرت امام محمد باقر علیه السلام بود.

حضرت امام سجاد علیه السلام همسران متعددی داشت که بیشتر آنها «ام ولد» (کنیز) بودند. یکی از همسران امام، حضرت فاطمه، ام عبدالله، دختر امام حسن علیه السلام بود که ثمره ازدواج امام با او حضرت امام محمد باقر علیه السلام بود.
همسر دیگر امام، کنیزی بود به نام « حوراء » که مختار بن ابی عبیده ثقفی او را به ششصد (و بنا بر روایتی سی هزار) دینار خرید و به امام هدیه داد. حورا مادر زید بن علی علیه السلام بود. (2)

با توجه به مطلب بالا پدر زید امام سجاد و مادرش حورا می باشد نه فاطمه دختر امام حسن علیه السلام.

حال به روایات زیر توجه فرمایید:

پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم در آخرین روزهای زیندگی مبارکش و درحال بیماری که به سوی امام حسن و امام حسین علیه السلام اشاره می نمود ، فرمود :

منهما مهدی هذه الامه.

مهدی این امت ، از این دو است .(3)

-----------

از آن جایی که فاطمه دختر امام حسن علیه السلام ، مادر امام باقر علیه اسلام است ، پس امامان بعد از امام سجاد علیه السلام همگی حسنی و حسینی هستند.

پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم به امام حسن علیه السلام و امام حسین علیه السلام نگاهی انداخت و فرمود :

والذی بعثنی بالحق انّ منهما مهدی هذا الأمة إذا صارت الدنیا هرجاً و مرجاً و تظاهرت الفتن و تقطعت السبل و أغار بعضهم على بعض، فلا کبیر یرحم صغیراً و لا صغیر یوقّر کبیراً فیبعث اللّه -عزوجل- عند ذلک منهما من یفتتح حصون الضلالة و قلوباً غلفاً یقوم بالدین فی اخرالزّمان کما قمت به فى أول الزمان .

سوگند به خداوندیکه مرا به حق مبعوث نمود ، مهدی از این امت است . آن گاه که دنیا پر از هرج و مرج شود وفتنه ها ( و آزمایش ها ) آشکار گردند و راه ها نا امن شوند و عده ای به دزدی مشغول شوند و بزرگ تر به کوچک تر رحم نکند و کوچک تر ، احترام بزرگ تر را رعایت نکند ، خداوند ، فردی از فرزندان این دو ( حسن و حسین علیه اسلام ) را بر می انگیزد که قلعه های گمراهی را فتح می کند و قلب های سخت را تسخیر می نماید . او برای دینداری در آخر زمان قیام می کند ، همان طور که من در اول زمان قیام کردم.(4)

----------------------

خب با توجه به روایات بالا متوجه شدیم که بی شک امام زمان از نسل امام سجاد ، امام محد باقر ، امام صادق و ... آخر می باشد و هیچ شکی در آن نیست.

لطفا به تصاویر زیر بادقت توجه فرمائید:

در تصویر زیر شجره امام مهدی علیه السلام به ترسیم در آمده است.همانطور که مشاهده می فرمایید امام سجاد با فاطمه ، دختر امام حسن علیه اسلام ، ازدواج کرده است و فرزند آنها امام محمد باقر بود که حسنی و حسینی بود و به این ترتیب تمام فرزندان امام محمد باقر حسنی و حسینی می باشند.و امام مهدی از نسل آنهاست.

و از سویی دیگر با توجه به آنکه مطابق گفته های احمد حسن ترسیم شده ، او از نوادگان حضرت مهدی می باشد و این بر خلاف آنچه که امام صادق در روایت بالا فرمودند می باشد.

و این در حالی است که شجره واقعی یمانی موعود به صورت زیر می باشد. زیرا او از فرزندان عموی امام صادق ، حضرت زید می باشد.

پس با توجه به اطلاعات بالا متوجه می شویم که یمانی موعود و واقعی از نسل عموی امام صادق فرزند زید می باشد در حالی که ادعای احمد الحسن بر این است که او از نوادگان امام مهدی علیه السلام می باشد.

1 - نورالابصار ص 172 - بشاره الاسلام ص 175 - سید بن طاوس، فلاح السائل،ص171.

2 - بحارالانوار، ج 46، ص 155، حدیث 1 و 3 ، صفحه 183، حدیث 48 و صفحه 208، حدیث 87

4 - بحارالانوار ج 51 ص 78 ، بشاره الاسلام ص 280 و 292 – نور الانوار ص 143.

3 - منتخب الاثر ص 85 – بحارالانوار ج51 ص 78 و ج52 ص 266 و 267 ، 280-البیان ص 56 – ذخائرالقبی ص 136 – المهدی علیه السلام ص 56 و 188 – بشاره الاسلام ص 24 ، 33 ، 218 و 289 – الامام المهدی علیه اسلام ص 77-78 و 215و 216 – ینابیع الموده ج 3 ص 165 – الحاوی للفتاوی ج2 ص 137.

نظرات  

پاسخ + 0 --
احمد 1394/12/10 - 01:40
ایشون میگه دو یمانی داریم یک یمنی و دیگری بصری
پاسخ + +1 --
پژمان 1395/01/14 - 14:27
من دو سال پیش برای مراسم اربعین رفتم کربلا. احمد الحسن اونجا بین راه چند تا تکیه بر پا کرده بود و هنوز خیلی فتنه به پا نکرده بود. از طریق یکی از مردم محلی در یکی از خیمه ها با این آقا صحبت کردم. اول اینکه مسائل فقهی رو در سطح طلبه های تازه کار هم نمی دونست. هر جا کم میاورد میگفت خداوند معذورم کرده از پاسخ. بعد اینکه ظاهرش به شدت دفع کننده هست و بیشتر به اعراب بادیه می مونه تا کسی که علمی داره و توانایی خدادادی. نا گفته نمونه اکثر کسانی که از ایشون حمایت می کردند به شدت بی سواد بودن. و اغلب نماز نمی خوندند. درباره امام زمان از ایشون سوال کردم و روایت کذبت وقاتون . گفت روایت درسته ولی در مورد ما اهل بیت صدق نمیکنه. نکته ای که خیلی آزارم داد سطح ادب اجتماعیش بود که چند بار جلوی من سینش رو صاف کرد و خلط رو پرت کرد بیرون چادر. و این نکته با سیرت اهل بیت کاملا در تضاد بود. امیدوارم خداوند هر چه زودتر آفتاب روشن مهدی رو در زمین به طلوع برسونه. امین
پاسخ + +1 --
منتظر ظهور آقا 1395/03/20 - 19:50
ایشون غلط کرده
تو کدوم روایت اومده که دو تا یمانی داریم
از یه طرف میگه من یمانیم
از یه طرف میگه من پسر امام زمانم
از یه طرف میگه من خضر نبیم
و همه باهم
تو کدوم روایت چنین چیزی گفته شده
پاسخ + +1 --
محمد حسین 1395/11/19 - 15:11
شخصی که میگه احمدالحسن رو دیده یا باعرض معذرت مارو هالو فرض کرده یا اشتباه فکر کرده یا بهش گفتن.
این آقا تو دانشگاه و حوزه درس خونده ولی بعداز آشکار شدن این ادعاش هیچ کسی هیچ عکسی از اون شخص پیدا نکرده
پاسخ + -3 --
ansar 1395/03/25 - 02:32
salam
پاسخ + +1 --
. 1395/06/07 - 14:17
با سلام،گفته های این دست نوشته درباره یمانی کاملا صحیح هست اما طرفداران احمدالحسن میگویند دو یمانی داریم.
پاسخ + +2 --
مهدی 1395/08/10 - 17:22
با سلام و تشکر از همه کسانی که در روشن شدن اکاذیب این مدعی دروغین مهدویت تلاش می کنند
امیدوارم با جوابهای نسنجیده موجبات تقوییت این جریان ضاله فراهم نشود
جواب بالا از طرف طرفداران این جریان قبول نمی شود چون می گویند انتساب این کذاب به زید از طرف مادر است همانطور که ائمه علیهم السلام از طرف مادر به نبی اکرم منسوب هستند
یا علی مدد
پاسخ + +2 --
مهدی ساجدی 1396/01/29 - 12:58
من سواد ان چنانی ندارم اما اگه امام‌ص بخواد کسی رو به نیابت خودشون معرفی بکنه اون شخص رو موظف میکنه که با مجتهدان بزرگ دنیای اسلام به مناظره بشینه که حقانیتش به مسلمونا ثابت بشه
پاسخ + +3 --
امیر منصور 1396/05/14 - 23:53
بسم الله الرحمن الرحیم
استدلال های طرفداران احمد بصری را طفل شیر خواره هم رد میکند.
انصاف داشته باشید. فرمایش امام صادق علیه السلام که شخصی از فرزندان زید در یمن خروج خواهد کرد، چه ارتباطی به احمد الحسن کذاب دارد!!! از خدا نمیترسید؟ یمانی موعود صاحب پرچم، اصلش یمنی است و این قول خود رسول الله ص است.

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید