شنبه, 30 آبان 1394 ساعت 02:11

حجت الاسلام علی الماسی : برخی علائم ظهور از اسرائیلیات است

المهدیون : پیروی از ولی فقیه موجب شناخت مدعیان دروغین می‌شود / برخی علائم ظهور از اسرائییلیات است

 

حجت الاسلام علی الماسی، رییس موسسه اهل بیت(ع) در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، پویایی جامعه را به عنوان یکی از آثار انتظار برشمرد و گفت: فرد منتظر همیشه در تکاپوست که خود را آماده ظهور سازد و این از ارکان یک جامعه زنده است.

وی ادامه داد: اتنظار خود به خود از رواج فساد و فحشا جلوگیری می‌کند و منتظر را امیدوار می‌سازد و نمی‌گذارد فرد دچار روزمرگی و خستگی در امور دینی و دنیایی شود.

حجت الاسلام الماسی جامعه ستمگران پیش از ظهور را سرشار از ظلم و جور عنوان کرد و تصریح کرد: بر خلاف آنها در جامعه مظلومان و مستضعفان حالت آمادگی و طلب تعجیل در ظهور و تعمیق باورها موج می‌زند .

رییس موسسه اهل بیت (ع) علائم ظهور را به دو بخش کلی و جزئی تقسیم و خاطر نشان کرد: اگر در علائم کلی تطبیق صورت بگیرد اشکالی ندارد زیرا قطعیت ندارند. ولی در علائم جزئی باید دقت و سند آن روایت از جهت اعتباربررسی شود.

وی افزود: با تحقیقی که بنده انجام داده‌ام برخی از روایاتی که علائم جزئی را آورده اند ساختگی و جزو اسرائیلیات است چراکه بر مبنای عقاید یهود بیان شده است. اگر نتوانیم تشخیص دهیم کدام حدیث جعلی و کدام اصلی است طبق قاعده منطقی نباید به آن روایت متمسک شد.

حجت الاسلام الماسی یکی از دلایل پرداختن برخی روایات به علائم ظهور را نقش تربیتی و سازنده آنها دانست و گفت: مثلا وقتی ما در روایت می‌خوانیم که در آخرالزمان تشبه مردان به زنان و بالعکس اتفاق خواهد افتاد می فهمیم که این عمل قبیح است و از آن دوری می کنیم.

رییس موسسه اهل بیت (ع) علائم ظهور را امید بخش توصیف کرد و اظهار داشت: وقتی ما با استفاده از علائم فهمیدیم که زمان ظهور نزدیک است امیدمان افزایش می‌یابد.وی با اشاره به این اصل اسلام که حلال و حرام تا روز قیامت همان است که پیامبر مشخص کرده، افزود: دین پیامبر دین خاتم است و صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، امام است یعنی خلیفه و جانشین و ادامه دهنده راه پیامبر است. پس هرگز دین جدیدی نخواهد آورد.

حجت الاسلام الماسی گفت: در روایات آمده است که امام عصر از نظر مردم گویا دین جدیدی می آورد، نه اینکه واقعا دین جدیدی خواهد آورد و دلیل این اشتباه مردم بدعت های حاکمان و معاندان است که در طول غیبت انحرافات زیادی را بوجود آورده اند.

رییس موسسه اهل بیت(ع) استفاده امام زمان از تکنولوژی را قطعی دانست و گفت: همانند پیامبر و دیگر ائمه اطهار ایشان هم از ابزار جدید دنیا در زمان خود استفاده خواهند کرد. این سنت الهی است که امور فقط به واسطه اسباب خود جریان پیدا کند. اینکه در روایات آمده حضرت با شمشیر قیام می کنند مراد از آن آلت جنگی است که در آن زمان شمشیر بوده است.

وی نظر برخی فلاسفه را که تکنولوژی را در اصل بد می‌دانند رد و تصریح کرد: تکنولوژی خنثی است و خوبی و بدی آن وابسته به عمل ماست.حجت الاسلامالماسی محدودیت یاران امام زمان(عج) به 313 نفر را موجب امید و تلاش در منتظران دانست و اظهار داشت: اگر این تعداد کمتر بود چه بسا روحیه افراد بیشتر می‌شد و همه تلاش می کردند که جزو یاران خاص حضرت باشند. این افراد همه یاران حضرت نیستند بلکه به تعبیری سران لشکر امام زمان هستند و سرلشکر حتما یاران زیادی را به عنوان نفرات لشکر خواهد داشت.

رییس موسسه اهل بیت (ع) بهترین نوع تیلیغ برای حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف را راه‌اندازی گفتمان انتظار و ظهور در جهان عنوان کرد و گفت: همانطور که آقای احمدی نژاد سعی دارند در عرصه بین المللی فرهنگ مهدویت را رواج دهند دیگران هم باید در این راستا تلاش کنند تا ظهور منجی دغدغه مردم دنیا شود و همه او را بخواهند و دنبالش بگردند.

وی جلوگیری از گناه و فحشا را به عنوان یکی از موثرترین کارها در زمینه سازی ظهور نام برد و گفت: گناه غفلت‌آور است. جامعه ای که فحشا در آن فراگیر شود امام زمان(عج) را از یاد می‌برد و باور و طلب منجی در آن کم می شود.

رییس موسسه اهل بیت (ع) پیروی از نایبان عام حضرت را موجب شناخت مدعیان دروغین دانست و ادامه داد: پیروی از ولی فقیه و مراجع انسان را در شناخت امام زمان یاری می کند چون آنها نزدیکترین افراد به حضرت هستند و عقل حکم می کند انسان با تبعیت از نزدیکان امام زمان به او نزدیکتر می شود.

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید