شنبه, 14 آذر 1394 ساعت 12:13

تشکیل کلاس های حدیث خوانی در حوزه علمیه قم

حجت الاسلام والمسلمین احمد فرخ فال از ضرورت تشکیل کلاس های حدیث خوانی در حوزه های علمیه می گوید . 

حجت الاسلام والمسلمین احمد فرخ فال در گفتگو با خبرگزاری «حوزه» ضمن تسلیت ایام اسارت اهل بیت(ع)، اظهار داشت: پیگیری و پرداختن به موضوع حدیث و علوم مربوط به آن از سوی مراجع عظام تقلید و شورای عالی حوزه های علمیه به مدیریت حوزه ابلاغ شد که بر اساس آن مقرر گردید کلاس های حدیث خوانی در حوزه علمیه قم تشکیل و طلاب از طریق پنل شخصی خود ثبت نام نمایند.

 

وی ابراز داشت: بحمدالله با رایزنی هایی که معاونت آموزش حوزه های علمیه و اساتید متخصص علوم حدیث داشته ایم، ضمن شناسایی اساتید توانمند، توانسته ایم برنامه ریزی مناسبی برای تشکیل کلاس های حدیث خوانی داشته باشیم تا طلاب بتوانند با متن حدیث و فنون فهم آن آشنا شوند.

 

*درج دروس حدیث خوانی در درس نامه حوزه علمیه قم

 

مدیر حوزه علمیه استان قم با اشاره به درج دروس حدیث خوانی در درس نامه حوزه علمیه قم، خاطرنشان ساخت: بحمدالله طلاب و فضلا با اشتیاق در این دروس ثبت نام و تا به امروز تعدادی از این کلاس ها تشکیل نیز شده است.

 

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: همچنین اکثریت اساتید نیز در جریان ایجاد مقدمات آغاز کلاس های خود می باشند.

 

حجت الاسلام والمسلمین فرخ فال تصریح کرد: مدیریت حوزه علمیه قم با الهام از مصوبه شورای عالی حوزه های علمیه و همکاری تنگاتنگ با ستاد، این توفیق را پیدا کرده است که انشاءالله موجی را در راستای رشد و ارتقاء علوم حدیث در حوزه ایجاد نماید.

 

*حضور و غیاب دروس کلام حوزه

 

وی در ادامه به موضوع تقویت دروس کلام و اعتقادی اشاره کرد و گفت: از دیگر مباحثی که با جدیت به دنبال آن هستیم، تقویت دروس کلام در حوزه علمیه قم است تا طلاب در بلوای فرهنگی و شبهات بالای اعتقادی، همانند گذشته، غنی و پرتوان بتوانند پاسخگوی شبهات و سؤالات روز باشند.

 

مدیر حوزه علمیه استان قم با اشاره به گسترش دروس کلامی در گذشته، اظهار داشت: متأسفانه در سال های اخیر کلاس های کمتری برای مباحث اعتقادی و کلامی تشکیل شد که در راستای تقویت آن، کتاب تشرح تجرید را به دروس حوزوی اضافه نموده تا بتوانیم آن را گسترش دهیم.

 

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ابراز داشت: با تأکید مراجع عظام، رایزنی با اساتید کلام و برگزاری اجلاسیه توسط مجمع عمومی جامعه مدرسین، به این نتیجه رسیدیم که مباحث کلامی سطوح عالی حوزه علمیه قم را پررنگ کرده و حضور و غیاب انجام شود.

بازنشر : پایگاه المهدیون دات آی آر 

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید