دوشنبه, 15 آذر 1395 ساعت 12:52

برداشت های انحرافی بیشترین آسیب در زمینه مهدویت

 

حجت الاسلام زهير دهقاني آراني: برداشت هاي انحرافي بيشترين آسيب در زمينه مهدویت را به دنبال دارد.

 

 

مدير گروه غرب و مهدويت مرکز تخصصي مهدويت قم برداشت هاي انحرافي در موضوع مهدويت و افراط و تفريط در اين زمينه را از مهمترين آسيب‌هاي موجود برشمرد.

حجت الاسلام زهير دهقاني آراني  اظهار داشت: عدم اشراف برخي افراد و بيان برخي مطالب همراه با يک سونگري در اين مورد باعث شده تا برداشت هاي انحرافي زيادي در زمينه مهدويت را شاهد باشيم.

 

اين استاد برجسته حوزه علميه قم با برابر دانستن سيره امام عصر با سيره پيامبر اکرم (ص)، طرح مباحث افراطي از قبيل خشونت امام زمان را از مهمترين آسيب هاي جدي موضوع مهدويت بيان و تصريح کرد: عده‌اي دائم به اين موضوع دامن مي‌زنند که با ظهور امام زمان تنها شيعيان در امان بوده و عده زيادي از مسيحيان و يهوديان کشته مي‌شوند اين در حالي است که در آخرالزمان تعداد زيادي از مسيحيان و يهوديان به سوي حضرت مي آيند الا عده قليلي که به ضديت باقي مي مانند.

 

دهقاني اراني، بر تلاش در جهت عدم طرح مباحث غير ضروري در حوزه مهدويت تاکيد کرد و در ادامه با اشاره به فعاليت هاي در حال انجام در غرب در راستاي اسلام هراسي و اسلام ستيزي عنوان داشت: در حال حاضر غرب با استفاده از تمام توان و امکانات موجود خود از قبيل فيلم، رسانه، کتاب، مقاله و دهها ابزار ديگر در پي ايجاد ترس و هراس از اسلام در دل مردم دنياست و تلاش دارد تا با ابزار تاسيسي خود از قبيل داعش و ساير گروه هاي تروريستي، هر چه بيشتر به هدف خود در اين زمينه نزديک شود.

 

اين استاد حوزه علميه قم، ساخت فيلم و سريال هاي تلويزيوني با موضوع اسلام هراسي را در راستاي اين مجموعه اقدامات ارزيابي و تصريح کرد: البته غرب در درون اسلام هم بيکار ننشسته و با بهره‌گيري از عوامل خود مانند وهابيت و بهائيت تلاش دارد تا در اين زمينه اقدام کند.

 

وي با بيان اين موضوع ستيز با امام زمان(عج) از سوي غرب با پيروزي انقلاب اسلامي ايران وارد مرحله جديدي شد، افزود: در حال حاضر کشور جمهوري اسلامي ايران به عنوان ام القراي جهان اسلام مانند خاري در چشم دشمنان است.

 

دهقاني اراني، در خاتمه وظيفه کنوني شيعيان را در بستر سازي براي ظهور امام عصر خطير برشمرد و گفت: اکنون وظيفه ما تنها دعا کردن نيست، بلکه بايد با گام هاي عملي خود در مسير رضايت امام زمان گام برداريم.

 

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید