شنبه, 30 آبان 1394 ساعت 12:57

آیا جریان احمد الحسن فعالیت نظامی هم داشته است ؟

این جریان آموزش نظامی را برای اعضای خود لازم دانسته ، عناصر خود را در باغ های العماره ومناطق الفاس والتیره به انواع سلاح های اهدائی اربابانشان آموزش می داده است .

یکی از مراکز آموزش آن ها در منطقه صفوان در مزرعه « صابر زایر شمال آلبورحمة » ونیز منطقه « الهویر قرنه » بود . یکی از آموزش های آن ها آموزش سر بریدن افراد بوده است .

اولین اقدام نظامی آن ها بعد از ایزوله برخی از عناصر منشعب مثل حیدر المنشداوی ، هماهنگی با جماعت جند السماء به رهبری الگرعاوی در تاسوعای سال 1428 قمری ، در منطقه الزرگه کوفه بود . در آن عملیات حدود 200 نفر از جماعت یمانی کشته شدند . جالب این جاست ، با این که ادّعاهای عقیدتی الگرعاوی با گروه یمانی تضاد دارد ، اوّلی وجود امام زمان(عج) را منکر می شده وخود را قائم آل محمد می‌دانسته، ودومی خود را فرزند ووصیّ امام زمان (عج) می‌داند ! ، از نظر فعالیت نظامی بر علیه دولت شیعی عراق وحوزه های علمیه به صورت مشترک در یک عملیات وارد شدند ، و سرکوب گردیدند ! این امر حاکی از این است ، که هر دو جریان از پشت پرده توسط رهبری واحدی اداره می شدند ، وادّعاهای عقیدتی آن ها غیر واقعی بوده است !

بعد از حادثه فوق جریان یمانی به صورت سرّی فعالیتش را ادامه داد؛ با سرکوب قیام الگرعاوی در منطقه الزرگه نجف ، یمانی تصمیم گرفت در عاشورای سال 1429 قیام کند ، اما یک ماه پیش از وقت مقرّر با دستگیری 40 نفر از پیروانش در نجف ، تواناییش کاهش یافته ، ونتوانست اقدامی را در نجف وکربلاء طی مراسم عاشورا انجام دهد . این گروه برنامه داشت تا روز تاسوعا قیام کند وزایرین حرمین امام حسین (ع) وحضرت عباس (ع) را قتل عام کرده ، ودو حرم مقدس رابه اشغال درآورد.

سپس با رهبری شخصی دارای سابقه بعثی بودن ، به نام « سید حسن الحمامی » به سوی نجف حرکت کند ، و مراجع دینی را ترور نمایند . سپس با شخصی به نام « ابن بثینه » به عنوان امام مهدی بیعت کنند ، وفعالیت آن ها به سوی بصره وناصریه کشیده شود . این گروه در ساعت 30/9 صبح تاسوعا فعالیت خود را با حمله به هیأت های عزاداری در بصره آغاز کردند وتوانستند وارد مقر شرکت نفت جنوب شوند . هم چنین در ناصریه فعالیت خود را با حمله به تیپ واکنش سریع آغاز کردند ، در پی آن سرتیپ ابولقاء الجابری فرمانده این تیپ ، و سرهنگ ابومحمد الرمیض مسئول اطلاعات تیپ کشته شدند.

پلیس نجف اشرف 45 نفر از عناصر مسلح گروه الیمانی تحت عنوان " انصار المهدی " از جمله 15 نفر از رهبران و فرماندهان این گروه را دستگیر کرده که حسن الحمامی رهبر مذهبی این گروه در ضمن دستگیرشدگان بود . حسن الحمامی بعد از دستگیری اعتراف کرد ، که اعضای گروهش قصد داشتند ، در روز عاشورا مراجع دینی وهیأت های حسینی را مورد هدف قرار دهند . وی در کنفرانس خبری وطی اعترافاتش گفت : این گروه دارای طرفدارانی است . وهدف آن حمله به مرجعیت ، ودیگر علمای دینی ، واز هم پاشیدن اوضاع امنیتی عراق است . الحمامی در ادامه اعترافاتش گفت : تعدادی از عناصر این گروه مسئولیت هایی هم چون مسئول امور مالی ، تبلیغاتی ونظامی برعهده داشتند. وی افزود: هزینه های ما از کشورهای خارجی بویژه امارات تأمین می شود ، وشعار ما ستاره داود می باشد.

چند روز بعد از حادثه یمانی ، پایگاه خبری « ملف پرس » از خبرگزاری های معتبر در عراق در خبری فاش کرد که احمد الحسن یمانی ، بعد از حادثه بصره وناصریه ، به کشور امارات متحده عربی گریخته ، ودر دبی اقامت گزیده است.

نظرات  

پاسخ + -2 --
مدافع احمد 1394/09/11 - 01:19
یک سوال دیگر سرایا الخراسانی مفهومش چیست؟ آیا شما خراسانیتان را دریافتید؟ از کدام منابع متوجه این امر شدید؟حال فرض محال هم که اثبات کنید که شرط محال. محال است امام باقر پرچم یمانی را پرچم هدایت می داند و هر که از ایشان پیروی نکند را از اهل جهنم می داند پس چگونه شما برای خود خراسانی تراشیده اید و عبادتش می کنید و حال آنکه سخن امام باقر را بر زمین گذاشته اید. صم بکم عمی فهم لا یرجعون... جانم فدای احمد
پاسخ + -5 --
مدافع احمد 1394/09/11 - 01:29
جانم فدای احمد علیه سلام
پاسخ + 0 --
پژمان 1395/04/27 - 09:44
احمد علیه السلام؟ بزار برادریش رو ثابت کنه بعد ادعای ارث و میراث کنید. شما هم نشید مثل کوته فکرهای زمان حضرت علی که خون به جگر مبارکش کردند.
پاسخ + -4 --
حسین 1394/09/18 - 10:57
روایاتی بیاورید که ثابت کند امام زمان عج فرزندی ندارد دلیل عقلی می گوید چون ایشان فرزندی داشته باشد بحث ادعای امامت از جانب فرزندان پس از ایشان به عمل می اید پس عقلا امام زمان صاحب فرزند نیست وجز استثنائات الهی مثل برخی پیامبران است با توجه به ابهام چنین مساله ای احمد الجسن از خلا موجود استفاده کرده ودعوای یمانیت راه انداخته است
پاسخ + 0 --
ناشناس 1395/06/04 - 23:10
بنده حقیر از طراحان و مسئولین این سایت تقاضا میکنم دلایل محکم،قوی در پی شبهات جدید و ایجاد شده توسط این فرقه بیاورند.

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید